ZCB Zbigniew Zbierski - ceramika to nasza pasja.

O Firmie

znak firmowy zcb

Historia

Firma formalnie istnieje od 1988 roku. Pierwsze przymiarki, próby i eksperymenty datuje się jednak znacznie wcześniej, na początek lat 80tych. Nasz zakład specjalizuje się w produkcji ceramicznych parapetów zewnętrznych. Rodzaj kształtek, które produkujemy, nazwany potocznie przez klientów parapetami typu S, został wymyślony i opatentowany przez założyciela firmy Zbigniewa Zbierskiego. Nasza firma nie zawsze jednak zajmowała się produkcją parapetów ceramicznych.

znak firmowy zcb

Przez pierwsze lata działalności firma produkowała szeroko pojętą ceramikę ozdobną: kilkadziesiąt rodzajów figurek m.i.n. słoniki, zajączki, małe ceramiczne kolumny itp. oraz użytkową: makutry i doniczki. Po zmianie ustroju i otwarciu granic, co zaowocowało znacznym zwiększeniem konkurencji w sektorze ceramiki ozdobnej, zdecydowaliśmy się na zmianę profilu produkcji na ceramikę budowlaną. Ówczesnym celem firmy było wyprodukowanie parapetu zewnętrznego o ekskluzywnym, niespotykanym dotąd kształcie, który z biegiem lat stał się rozpoznawalny jako parapet typu S. Uzyskanie tak trudnego w produkcji kształtu wymagało opracowania przez nas zupełnie nowych technologii oraz zbudowania linii produkcyjnej od podstaw. Przez ponad ćwierć wieku zgromadziliśmy niezwykle duże doświadczenie w produkcji parapetów klinkierowych, dzięki czemu dziś możemy się pochwalić towarem o najlepszych parametrach na rynku.

Nasza misja

Już w budownictwie przedwojennym parapet ceramiczny był szeroko ceniony jako estetyczny akcent w fasadzie domu. Charakterystyczne "poniemieckie" zielone parapety ceramiczne można spotkać do dziś. Należy pamiętać że parapety "poniemieckie" pomimo swojej żywotności, wykonane były ze znacznie słabszych tworzyw ceramicznych niż parapety klinkierowe, dzięki czemu wyroby produkowane przez nas znacznie przewyższają je swoją wytrzymałością i trwałością. Naszym celem jest produkcja najwyższej możliwej jakości płytek parapetowych oraz płynne dopasowywanie naszej oferty do stale zmieniających się potrzeb rynku. W erze wszechobecnego plastiku, żywic oraz innych tworzyw sztucznych pragniemy przywrócić dawne postrzeganie ceramiki, jako wyrobów najbardziej naturalnych, solidnych, ponadczasowych oraz pozostających w zgodzie z przyrodą. Wierzymy że oferowane przez nas parapety ceramiczne zadowolą zarówno miłośników tradycyjnego wzornictwa jak i nowoczesnej architektury.